ГоловнеСвіт

У ЄС підпишуть угоду про закупівлю 155-мм боєприпасів для України в понеділок – ЗМІ

Низка країн Європейського Союзу в понеділок, 20 березня, підпишуть проєктну угоду про спільну закупівлю артилерійських снарядів калібру 155 міліметрів для України. Про це агенції Reuters заявив високопосадовець ЄС.

Посадовець не зміг підтвердити, скільки країн приєднаються до угоди, але висловив упевненість, що «в понеділок буде багато підписів», а пізніше до ініціативи можуть долучитись інші держави.

«(Проєктна угода) є основою для Європейського оборонного агентства та його країн-членів, щоб рухатися далі… По суті, це технічне завдання, яке є юридичною основою для руху вперед», – зазначив він.

Нагадаємо, 8 березня у Стокгольмі міністри оборони країн ЄС домовилися прискорити постачання артилерійських снарядів і закупити більше боєприпасів для допомоги Україні, але вони ще мають вирішити, як втілити ці плани.

Як повідомлялося, ЄС може використати короткостроковий інструмент спільних закупівель зброї з бюджетом в 500 мільйонів євро може для прискорення промислового виробництва необхідних Україні 155-міліметрових боєприпасів.

Досі країни ЄС надали Україні 350 тисяч 155-міліметрових артилерійських снарядів, яких Київ потребує більше для утримання лінії оборони і початку очікуваного весняного контрнаступу.