ГоловнеСвіт

У Німеччині запустили Платформу з відновлення України

У Міністерстві економічного розвитку ФРН у понеділок, 27 березня, стартувала платформа, що має на меті підтримати і зміцнити зобов’язання Німеччини щодо відновлення України та об’єднати державних і недержавних учасників процесу. Про це повідомляє Укрінформ.

За словами міністра економічного розвитку ФРН Свеньї Шульце, відновлення України вже розпочинається. Вона наголосила на важливості довгострокової перспективи та раннього планування.

У рамках Платформи відновлення України планується організація спеціалізованих конференцій, діалогових форумів та семінарів. Перший захід заплановано на квітень.

Посол України у ФРН Олексій Макєєв на конференції зазначив, що українці розраховують на взаємовигідну співпрацю, а не просто на допомогу, і закликав інвестувати та купувати українські товари.

«Відновлення має починатися зараз, а не тоді, коли ми переможемо. Ми не можемо гаяти часу», — зазначив він.

Зазначається, що Міністерство економічного розвитку за чотири місяці виділило 800 млн. євро на допомогу Україні. У країну доставлено медобладнання та ліки, пожежні машини, генератори, прилади для приготування їжі та опалення. Також партнерство налагоджене між німецькими та українськими муніципалітетами, у сфері забезпечення водопостачання і водовідведення, між медустановами.

Для підтримки та розширення всіх цих партнерств міністерство у 2023 році надасть ще 25 мільйонів євро.

Нагадаємо, за інформацією прем’єра України Дениса Шмигаля, загальна сума, зібрана на відновлення України, станом на січень цього року становила близько 110 млрд грн.