ГоловнеСвіт

У Парижі обговорять гарантії безпеки України — ЗМІ

Канцлер Німеччини Олаф Шольц і президент Польщі Анджей Дуда 12 червня вирушать у Париж для переговорів із президентом Франції Еммануелем Макроном. Зустріч буде присвячена прагненню України до членства в НАТО та гарантій безпеки від союзників напередодні саміту членів Альянсу у Вільнюсі у липні. Про це повідомляє Politico з посиланням на джерела.

Видання вказує, що минулого тижня Макрон закликав надати Україні «надійні, конкретні та відчутні» гарантії безпеки та заявив, що Україні слід запропонувати «шлях до членства в НАТО».

У свою чергу Шольц зробив обережнішу заяву, сказавши, що увага має бути зосереджена не на членстві, а на тому, як окремі країни можуть підтримати Україну.

Разом з тим Польща неодноразово закликала надати Україні надійні гарантії безпеки. У вівторок Дуда зустрівся з лідерами членів НАТО у Східній Європі, щоб обговорити війну та прохання України щодо вступу до Альянсу.

Видання стверджує, що сьогодні існує широке розуміння того, що Україна не зможе приєднатися до Альянсу, доки триває війна з Росією. При цьому, члени НАТО розходяться в думках щодо того, як вони мають реагувати на нинішнє прагнення України до членства.

На думку анонімного французького дипломата, членам НАТО необхідно надіслати сильний сигнал Росії у той момент, коли Україна переходить у контрнаступ.

«Якщо ми не знайдемо рішення, яке задовольнить усіх, є ризик, що ми не прийдемо… до єдиної заяви, і це, очевидно, буде найбільшим подарунком, який би ми могли зробити Росії», – сказав дипломат.

Нагадаємо, президент Володимир Зеленський вимагає чіткий алгоритм на вступ України до НАТО. Про це він заявив, звертаючись до учасників саміту Бухарестської дев’ятки.

Також Зеленський назвав умову для своєї участі в саміті НАТО у Вільнюсі.