ГоловнеЕкономіка

Україна експортувала 16 млн тонн зерна

Україна змогла експортувати за допомогою «зернової ініціативи» 16 млн тонн сільськогосподарської продукції. Зокрема, 600 суден вийшли із українських портів. Про це повідомляє прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства.

«Уже близько 600 суден вийшли з українських портів. Експортовано 16 млн тонн с/г продукції. Але потенціал реалізований не повністю через небажання країни-агресора активно інспектувати суд у Босфорі», — зазначив перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький.

Сьогодні обсяг проходу суден у три-чотири рази менший за здатність інфраструктури трьох великих портів Одеси. У зв’язку з цим тривають переговори на високому державному рівні, передусім з нашими партнерами — ООН та Туреччиною — щодо вирішення цієї ситуації.

За словами урядовця, це дозволить вчасно отримати необхідне продовольство іншим країнам. Це також здешевить логістику, а отже, українські фермери отримають вищу ціну, у них буде більше можливостей, аби встигнути вчасно все посіяти навесні.

Нагадаємо, за інформацією Державної митної служби, станом на 28 грудня з початку 2022 року Україна експортувала 22,024 млн тонн зернових і зернобобових культур, з яких у грудні — 4,141 млн тонн.