ГоловнеСоціум

Україна вчетверо наростила виробництво ПТРК Стугна

Міністр із питань стратегічних галузей промисловості України Олександр Камишін повідомив, що кількість вироблених українських протитанкових ракетних комплексів (ПТРК) Стугна-П у липні цього року вчетверо більша, ніж у січні. Про це він сказав в ефірі телемарафону.

За його словами, «за всіма технічними параметрами Стугна обходить ПТРК Javelin».

«Javelin дуже хороший продукт, але будемо системно працювати, щоб збільшувати виробництво власного продукту і з часом поборотися за те, щоб наш продукт був гідно представлений на зовнішніх ринках», — зазначив міністр.

Він додав, що оборонно-промисловий комплекс стрімко зростає, зокрема за рахунок переорієнтації цивільних підприємств на випуск оборонної продукції.

Як розповів Камишін, в лютому цього року в Україні було по два постачальники корпусів мін 82 мм і 120 мм, тоді як сьогодні їх кількість зросла відповідно до 14 і 13. Тобто держава перебудовує економіку на військові рейки.

За словами міністра, до початку війни 80% галузі ОПК становив держсектор, тоді як сьогодні його частка зменшилася.

ПТРК Стугна-П — український протитанковий ракетний комплекс, розроблений київським конструкторським бюро Луч. Комплекс належить до другого покоління ПТРК — він є напівавтоматичним, із системою наведення по лазерному променю. Може вести вогонь ракетами калібру 130 мм або 152 мм з різними бойовими частинами, що встановлюються у контейнері. Оператор може керувати комплексом дистанційно з пульта, який виноситься на відстань до 50 м.

Раніше повідомлялося, що на виробництво Стугни виділили 130 млн грн.