ГоловнеЕкономіка

Український експорт у ЄС перевищив довоєнний рівень

Експорт українських товарів у країни Євросоюзу за підсумками 2022 року зріс на 4,2% порівняно з 2021 роком і становив близько 28 млрд доларів. Про це повідомляє Мінекономіки.

Вказано, що зростання експорту у ЄС стало можливим, зокрема, завдяки відкриттю європейських ринків для українських товарів (тимчасова, терміном на рік лібералізація торгівлі, економічний безвіз), ініціатива ЄС Шляхи солідарності, митний безвіз, транспортний безвіз тощо.

Також експорт зріс завдяки заходам з підтримки української економіки: лібералізація податків, дерегулювання, підтримка виробників, страхування експорту за допомогою інструментів ЕКА.

У Мінекономіки вважають, що динаміка показників зовнішньої торгівлі України у 2023 році формуватиметься у напрямі поступової компенсації збитків, завданих у 2022 році.

«Бюджет на 2023 рік передбачає зростання експорту товарів і послуг на 7,2%. Це з урахуванням ситуації, що склалася у виробничому комплексі, з доступом до трьох портів на Чорному морі для експорту продукції АПК, поступового розширення внутрішнього попиту, попиту на IT- послуги у світі і т.п.», – йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, за підсумками 2022 року експорт товарів з України скоротився на 35% – до 44,1 млрд доларів. При цьому найбільше постраждала металургія.