ГоловнеСоціум

«Укрпошта» закликала міжнародну спільноту не визнавати поштові марки рф з тимчасово окупованими територіями України

«Укрпошта» звернулася до Всесвітнього Поштового Союзу із проханням вжити негайних заходів щодо протидії випуску поштою росії 12 червня 2023 року 4-х поштових марок «Россия. Регионы. Донецкая Народная Республика. Запорожская область. Луганская народная Республика. Херсонская область».

Про це пише ЦТС з посиланням на інформацію компанії.

Відповідне звернення Посол України в Швейцарії Ірина Венедіктова передала голові ВПС пану Масахіко Мєтокі.

Зокрема, «Укрпошта» просить ВПС не реєструвати в системі нумерації ВАРФ поштові марки росії, присвячені тимчасово окупованим українським територіям, та усі наступні поштові марки росії як країни-агресора.

Також компанія закликала керівництво ВПС направити до поштових адміністрацій-членів Всесвітнього поштового союзу циркулярний лист із закликом вважати недійсними поштові марки росії «Россия. Регионы. Донецкая Народная Республика. Запорожская область. Луганская народная Республика. Херсонская область» та відповідно не приймати до обробки оплачену цими поштовими марками письмову кореспонденцію.

«Зважаючи на продовження росією практики здійснення поштових випусків, в яких «легітимізується» військове захоплення територій суверенної держави, що є грубим порушенням норм міжнародного права та регламентів ВПС, закликаємо Всесвітній поштовий союз невідкладно відреагувати на дії російської федерації, з метою недопущення легітимізації та повторного здійснення росією незаконних випусків, які порушують територіальний суверенітет України», — йдеться в ноті.

В 2014 році пошта росії випустила марки, пов’язані з тимчасово окупованими територіями Автономної Республіки Крим та міста Севастополя. Тоді Всесвітній поштовий союз на прохання України розповсюдив циркулярний лист № 136/2014 «Україна — Заява стосовно випуску поштових марок», у якому було викладено позицію «Укрпошти» відносно несумісності з положеннями Конвенції ВПС випуску російською федерацією таких поштових марок, і пропозицією щодо невизнання таких марок з боку країн-членів ВПС.

В 2022 році «Укрпошта» вже зверталася до ВПС та країн-членів з проханням запровадити санкції проти росії у сфері філателії.