ГоловнеПолітика

Утворено корабельну коаліцію — голову Міноборони України

Західні партнери допомагають Україні відновити військово-морський флот. Фактично йдеться про утворення корабельної коаліції. Про це сказав міністр оборони Олексій Резніков на брифінгу у Медіа Центрі Україна – Одеса.

«Тепер вже є тренд на створення певних коаліцій в інтересах України. Була танкова ініціатива, що стала танковою коаліцією. Раніше була артилерійська ініціатива, яка стала артилерійською коаліцією», – нагадав міністр.

За його словами, завдяки сьогоднішньому оголошенню міністра оборони Нідерландів Кайси Оллонґрен про те, що Україні передадуть мінні тральщики, можна сказати, що зараз утворюється корабельна коаліція.

«Британія вже передала нам два такі мінні тральщики. На них вже є українські екіпажі і піднято український прапор, тобто сьогодні в українському флоті є два мінні тральщики від Британії», – зазначив Резніков.

Він також заявив, що до британських тральщиків приєднаються екіпажі на кораблях від Нідерландів та Бельгії.

«Вже, щонайменше, три країни є у складі цієї коаліції. Морська держава Україна буде розвивати свій флот. Плюс ми будуємо український флот у Туреччині. Тепер можемо сміливо говорити, що утворено корабельну коаліцію», –резюмував глава військового відомства.

Раніше повідомлялося, що зброя Заходу знизила втричі різницю потенціалів України та Росії в акваторії Чорного моря.