ГоловнеПрогрес

В Україні стартувало масове виробництво дронів

Український уряд підтримав дворічний експериментальний проект із закупівель безпілотних систем вітчизняного виробництва. Про це заявив віце-прем’єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій – міністр цифрової трансформації Михайло Федоров на своєму Telegram-каналі.

«Уряд дав старт масовому виробництву дронів в Україні», – зазначив він.

За його словами, щоб стимулювати розвиток БпЛА в Україні та залучити більше компаній до виробництва і підвищення рівня локалізації комплектуючих, держава підняла частку прибутку до 25%.

Міністр оборони Олексій Резніков додав, що незалежність ВПК – це один із чинників обороноздатності країни. Чиновник додав, що Міноборони на сьогодні вже отримало заявки від українських виробників на 75 БпЛА різних типів.

У 2023 році Міноборони збільшує закупівлі БпЛА для Збройних сил України і планує направити на це приблизно 20 млрд грн, зазначив він.

У Міноборони також підкреслили, що урядове рішення дасть змогу вітчизняним виробникам розвиватися і конкурувати з іноземними компаніями.

Як вже повідомлялося, проект Армія дронів у рамках платформи United24 забезпечив за запитом військових контрактування 1 600 дронів на 3,3 млрд грн.

Крім того, до Бахмута раніше було відправлено 83 дрони Mavic, Matrice, Autel.