ГоловнеСоціум

В Україні з’явиться перший центр підготовки цивільних до нацспротиву

Перший в Україні центр підготовки цивільних до національного спротиву створять у Закарпатській області. Він почне функціонувати як комунальна установа із постійним штатом інструкторів-ветеранів. Про це розповів голова Закарпатської ОВА Віктор Микита на своєму Telegram-каналі.

«На Закарпатті створять перший в Україні Центр підготовки населення до національного спротиву, який діятиме на постійній основі. Бойові дії показали, що добре підготовлене місцеве цивільне населення може зупинити просування навіть професійних військ ворога, використовуючи досвід, уміння, практичні навички та знання місцевості. Саме це ляже в основу роботи нового осередку», — зазначив він.

Центр фактично стане комунальною установою із постійним штатом інструкторів, які забезпечують розробку та реалізацію навчального плану у всіх шести районах Закарпаття. З цією метою створять спеціальні навчальні класи з відповідною матеріально-технічною базою та методичним забезпеченням.

За словами голови ОВА, «інструкторами будуть ветерани війни, патріоти, колишні військові із реальним бойовим досвідом». Він також зазначив, що курси доступні всім, хто хоче бути готовим захищатись.

У рамках виконання вимог положень ЗУ «Про основи національного спротиву» Микита подав проект рішення щодо створення Центру на розгляд чергової сесії обласної ради, яка відбудеться у четвер, 16 березня.

Нагадаємо, прем’єр-міністр України Денис Шмигаль у січні 2023 року заявив, що Україні після перемоги у війні проти РФ необхідна сильна контрактна армія. Водночас військова підготовка має залишатися доступною для всіх охочих.