ГоловнеСоціум

В Україні запустили реєстр зниклих безвісти

З 2 травня дані про зниклих безвісти будуть вноситися в Єдиний реєстр, розроблений Міністерством внутрішніх справ спільно з Уповноваженим зі зниклих безвісти та іншими відомствами. Про це повідомило Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України.

Зазначається, що у реєстрі будуть зібрані та централізовані дані щодо зниклих: ПІБ особи, місце та дата народження, сімейний стан, місце проживання, територія, на якій відбулося зникнення, обставини та час зникнення, прикмети особи.

Також до нього буде внесено інформацію про наявність чи відсутність рішення суду про визнання осіб безвісно відсутніми або оголошення померлими, а також інші дані, які сприятимуть розшуку особи.

«Через місяць після внесення відповідної інформації до реєстру рідні зможуть отримати відповідний витяг, який підтверджуватиме статус зниклого. На підставі витягу люди зможуть звернутися до Пенсійного фонду, щоб отримати пенсію по втраті годувальника непрацездатним членам сімʼї», — підсумували в Мінреінтеграції.

Раніше повідомлялося, що Україна закупила обладнання для відбору, оцифрування та зберігання ДНК-зразків військовослужбовців.