ГоловнеСвіт

Велика Британія збільшує витрати на оборону

Прем’єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак заявив про збільшення видатків на оборону, щоб зміцнити національну оборону та протистояти загрозі з боку Росії та Китаю, пише The Telegraph.

«Велика Британія збільшує свої амбіції, коли йдеться про витрати на оборону. Ми повинні переконатися, що у наших збройних сил є все, що їм потрібно в короткостроковій перспективі, але також інвестувати у стійкість ядерних сил стримування, які мають вирішальне значення для нашої безпеки в майбутньому», — зазначив прем’єр.

У найближчі два роки витрати на оборону зростуть на п’ять мільярдів фунтів стерлінгів (шість мільярдів доларів).

Зазначається, що додаткові кошти дозволять до 2025 року збільшити витрати на оборону до 2,25% ВВП (у 2020 році цей показник становив 2%).

Три мільярди фунтів спрямують на розвиток ядерних сил стримування. Ще частина суми піде на поповнення запасів боєприпасів та озброєнь, переданих Україні для захисту від Росії.

Пункт про збільшення військового бюджету буде відображено в оновленій версії Комплексного огляду питань безпеки, оборони та зовнішньої політики Великої Британії. Її опублікують 13 березня. Документ відповідає на геополітичні загрози, що виникають внаслідок війни РФ проти України та економічного примусу з боку Китаю.

У 2021-2022 роках британські витрати на оборону становили 71,4 мільярда фунтів стерлінгів.

Нагадаємо, раніше Сунак розповів, як надати Україні вирішальну перевагу у війні.