ГоловнеСоціум

Відкладення справ на потім виявилося шкідливим для здоров’я

У дослідженні вчених взяли участь 3525 студентів.

Постійне відкладання справ на потім, яке також називають прокрастинацією, може нашкодити не тільки освіті і кар’єрі, але ще і здоров’ю. Це підтверджує дослідження шведських вчених з Університету Sophiahemmet, Уппсальського університету і Каролінського інституту, інформує Ukr.Media.

У дослідженні взяли участь 3525 студентів з восьми університетів Стокгольма, яких попросили кожні три місяці протягом року заповнювати анкети з питаннями про їх фізичне і психічне здоров’я, а також рівень прокрастинації.

Результати експерименту, опубліковані в Jama Network Open, показали, що більш високі рівні зволікання були пов’язані з вираженими симптомами депресії, тривоги та стресу у студентів. Також прокрастинатори повідомляли про сильний біль у руках, погану якість сну, самотність та фінансові труднощі.

Хоча ніякі конкретні хвороби учасників не були викликані зволіканням, вчені довели, що звичка зволікати пов’язана з широким спектром наслідків для здоров’я, включаючи проблеми з психікою, біль і нездоровий спосіб життя.

Щоб позбутися від зволікання, фахівці радять розбивати великі і довгострокові цілі на короткострокові і маленькі, а також управляти відволікаючими факторами, наприклад, відключати мобільний телефон під час навчання або роботи.