ГоловнеПолітика

Зеленський очікує на запрошення України до НАТО

Президент Володимир Зеленський, за підсумками переговорів із генсеком НАТО Єнсом Столтенбергом, заявив, що очікує для України офіційного запрошення вступити до Альянсу на саміті НАТО у Вільнюсі. Про це Зеленський сказав у своєму вечірньому відеозверненні у четвер, 20 квітня.

Він наголосив, що Україна зробила все для того, щоб її заявку до НАТО було схвалено.

«Україна все зробила для того, щоб наша заявка була задоволена. Складно навіть сказати, чий внесок більший у європейську євроатлантичну безпеку, ніж наших воїнів… Українців і українок, які своїм життям захищають свободу. Дякую всім партнерам, які нас у цьому підтримують», – сказав Зеленський.

Він також розповів, що вже зараз триває підготовка до літнього саміту НАТО.

«Ані більшість українців, ані більшість європейців, ані більшість жителів усього простору НАТО не зрозуміють лідерів Альянсу, якщо на цьому саміті у Вільнюсі не прозвучить заслужене політичне запрошення для України до Альянсу», — наголосив Зеленський.

Глава держави також розповів, що обговорював із генсеком НАТО захист України, «захист всього міжнародного порядку, заснованого на правилах», та захист життя. Також йшлося про майбутні зустрічі у форматі Рамштайн.

Нагадаємо, Столтенберг, перебуваючи з візитом у Києві, заявив, що місце України за правом у НАТО. У свою чергу Зеленський заявив про нову главу відносин України з НАТО. За його словами, зі Столтебергом обговорювалися чотири основні питання.