ГоловнеЕкономіка

«Зернову угоду» продовжили ще на чотири місяці

Україна буде і надалі експортувати через три морські глибоководні порти агропродукцію.

Термін дії «зернової угоди» продовжили на 120 днів, заявив віцепрем’єр-міністр з відновлення України, міністр розвитку громад, територій та інфраструктури Олександр Кубраков.

«Угода по «зерновій ініціативі» пролонгована ще на 120 днів.
Вдячний Генеральному Секретарю Організації Об’єднаних Націй Антоніу Гуттерішу та Президенту Туреччини Реджепу Ердогану, а також всім країнам-партнерам за спільні зусилля для продовження дії документу ще на чотири місяці», — зазначив Кубраков у Facebook.

За словами міністра, Україна буде і надалі експортувати через три морські глибоководні порти агропродукцію. Міністр наголосив, що з 1 серпн 25 мільйонів тонн агропродукції було відправлено на потреби світу.

«Продовжуємо роботу з приєднання до зернової ініціативи портів Миколаївської області та розширення номенклатури вантажів», — додав міністр.

Раніше Міністерство оборони Туреччини заявило, що 13 березня в Женеві під координацією ООН відбулися переговори між делегаціями ООН, РФ та України.

Чорноморська зернова ініціатива була започаткована Україною, Туреччиною, РФ та ООН 22 липня з метою відновлення експорту зерна з України, продуктів харчування та добрив, включаючи аміак, через безпечний морський гуманітарний коридор. Перший корабель з українським продовольством в межах Ініціативи вийшов з порту Одеси 1 серпня.