ГоловнеЗдоров’я

Знайдено ліки, які за тиждень повертають молодість

Дослідники Гарвардської медичної школи відкрили спосіб перепрограмувати тіло і хімічно зробити клітини знову молодими. Про це повідомляє Vogue Italia.

«Життя — це інформація. Якщо вона зіпсована, вона старіє і вмирає. Знаходиться резервна копія. З генами і хімічними речовинами ми перезавантажуємо тіло. У мавп він відновлює зір. Наступним кроком буде людина», — сказали вчені.

За його словами, суть дослідження полягає у використанні гена Яманакі, який здатен перетворювати постарілі клітини знову на молоді.

Дослідники припускають, що перетворити постарілі клітини на молоді, і повернути людині молодість, можна буде менш ніж за тиждень.

«Раніше ми могли тільки сповільнювати процес, тепер ми можемо навіть повернути його назад. Цей процес раніше вимагав генної терапії, що обмежувало його широке використання. Травми будуть відновлюватися більш ефективно, і мрія про омолодження всього організму лише однією таблеткою може стати реальністю», — додали експерти.

Як стверджують дослідники, результати, отримані у квітні 2023 року, були вельми позитивними: після лікування тканин, схильних до клітинного старіння, таких як мозкова тканина, нирки та м’язи цих ссавців, було перепрограмовано, не спричиняючи раку, і, зокрема, спрацювало використання гена в експерименті з відновлення зору у сліпих мавп. Після цього успіху ведеться підготовка до клінічних випробувань на людях у лабораторії.

Нагадаємо, раніше сертифікований фітнес-тренер Аарон Браун назвав три варіанти сніданків, які допоможуть скинути зайву вагу.