ГоловнеПрогрес

ЗСУ використовуватимуть дрони SkyKnight 2 зі штучним інтелектом

Міністерство оборони України (МОУ) дозволило ЗСУ експлуатацію вітчизняних БпЛА SkyKnight (з англ. Небесний лицар) зі штучним інтелектом. Про це повідомляє оборонне відомство на своєму Telegram-каналі.

«Компанія-виробник дрона SkyKnight 2 подала свою розробку до Міноборони, коли почалася пришвидшена процедура оформлення допуску до експлуатації. Оборонне відомство супроводжувало компанію у процесі оформлення необхідної документації», — йдеться в повідомленні МОУ.

Міністерство зауважило, що цей БпЛА є доволі швидким, потужним та тихим, а також простим у керуванні. Оператор, що має навички пілотування DJI, Autel, на стабілізованих платформах, засвоїть новий дрон десь за тиждень.

«Коли оператор визначить ціль, яку потрібно уразити, безпілотник летітиме до неї в автоматичному режимі, адже ним вже керуватиме бортовий комп’ютер», — підсумували в Міноборони.

Нагадаємо, на фронт від Армії дронів відправили понад 270 ударних БПЛА Vampire. Це теж коптери українського виробництва, які можуть нести до 15 кг корисного навантаження.

Крім того, Мінцифри планує повторити успіхи створення Армії дронів, та створити Армію радіоелектронної боротьби та Армію роботів.