ГоловнеПолітика

Байден підписав бюджет та закликав Конгрес ухвалити проєкт з допомогою Україні

Президент США Джо Байден підписав підписав бюджет обсягом 1,2 трильйона доларів, поклавши край загрозі призупинки роботи уряду, та водночас закликав Палату прездставників ухвалити проєкт з підтримкою України, Ізраїлю та Тайваню.

Як пише «Європейська правда», про це йдеться в повідомленні Білого дому.

«Я хочу чітко заявити – робота Конгресу не завершена. Палата представників має ухвалити двопартійний закон про додаткове фінансування (України, Ізраїлю та Тайваню)…», – зазначив президент США.

За його словами, двопартійний проєкт про фінансування уряду, який він підписав, продовжує роботу уряду, інвестує в американський народ, зміцнює економіку та національну безпеку.

«Ця угода є компромісом, що означає, що жодна зі сторін не отримала всього, чого хотіла», – додав Байден.

У ранкові години суботи Сенат Конгресу США затвердив багатостраждальний бюджет обсягом 1,2 трлн доларів – за кілька годин після того, як формально гроші на функціонування уряду закінчилися.

Раніше спікер Джонсон заявив, що законопроєкт про додаткове фінансування на підтримку України розглянуть у Палаті представників, щойно буде вирішене питання з фінансуванням федерального уряду.

Днями Джонсон фактично погодився розблокувати рішення про допомогу Україні, але із суттєвими змінами – щоб це був проєкт від Палати представників і допомога у вигляді кредиту або ленд-лізу.

Також він допустив, що допомогу Україні і Ізраїлю все ж розділять на окремі проєкти. Будь-який новий проєкт повинен буде отримати достатньо голосів і в Палаті представників, і у Сенаті.