ГоловнеПолітика

Для легкових автомобілів запровадили електронну чергу на кордоні

Кабінет міністрів вніс зміни до порядку експериментального проєкту Електронна черга перетину кордону. Окрім вантажівок та автобусів черга буде діяти для легкових автомобілів. Про це повідомив представник уряду у Верховній Раді Тарас Мельничук в Telegram.

Водії легкових авто зможуть використовувати електрону чергу за допомогою системи Електронна черга перетину кордон чи з використанням засобів Єдиного державного веб-порталу електронних послуг, зокрема, з використанням мобільного додатку Дія.

Електронна черга перетину кордону (єЧерга) — це система онлайн-бронювання місця в черзі для перетину кордону. Станом на 27 лютого 2024 року єЧерга доступна для вантажних автомобілів та автобусів.

єЧерга дозволяє перевізникам зареєструватися та вибрати пункт пропуску та дату перетину кордону. Після цього система резервує місце у черзі на певний час. Після прибуття у пункт пропуску у заброньований час перевізник проходить контроль без черги.

Система доступна на пунктах пропуску, таких як Краковець — Корчова, Рава-Руська — Гребенне, Устилуг — Зосин (для порожніх вантажівок), Шегині — Медика, Ягодин — Дорогуськ (для порожніх вантажівок).

Нагадаємо, на кордоні з Україною продовжуються протести польських фермерів. Прем’єр-міністр Денис Шмигаль запропонував Польщі «План взаєморозуміння» з п’яти кроків, який покликаний розблокувати кордон.