ГоловнеПолітика

Лідер республіканців підтримав допомогу України

Військова підтримка України відповідає національним інтересам США. Про це під час виступу в Конгресі в середу, 24 січня, заявив лідер республіканців у Сенаті США Мітч Макконнелл, передає Укрінформ.

«Тут (у питанні підтримки України – ред.) ніколи не йшлося про благодійність, тут не йдеться про демонстрацію доброчинності чи про абстрактні принципи міжнародних відносин. Йдеться про холодні, жорсткі американські інтереси», — сказав Макконнелл.

За його словами, прямий інтерес Сполучених Штатів полягає в тому, щоб не дати авторитарним режимам перекроювати карту світу з використанням сили.

«У наших інтересах – допомогти зменшити військовий потенціал значного супротивника та при цьому не жертвувати життями американців. У наших інтересах стримати агресивну поведінку, перш ніж вона спровокує ширший конфлікт і безпосередньо загрожуватиме нашим найближчим союзникам і торговельним партнерам», — зауважив Макконнелл.

Він наголосив, що Америка не може вдавати, ніби має щеплення проти наслідків війни в Європі. Крім того, США не можуть дозволити собі навіть думати, що відсутність реакції на агресію РФ якось посилить позицію Америки та стратегічну конкуренцію з Китаєм.

Лідер республіканців у Сенаті також зазначив, що прискорення поразки Росії в Європі є саме тим, що допоможе США уникнути одночасної агресії з боку противників у Європі, а також в Індо-Тихоокеанському регіоні.

Нагадаємо, 27 грудня США оголосили про надання Україні останнього у 2023 році пакета військової допомоги вартістю 250 мільйонів доларів.

Президент США Джо Байден у жовтні звернувся до Конгресу з проханням схвалити додаткове фінансування, зокрема понад 60 мільярдів доларів для України. Але воно досі блокується республіканцями через суперечності між партіями в питанні безпеки кордону з Мексикою.