ГоловнеПолітика

Зеленський поговорив зі спікером Конгресу США

Президент Володимир Зеленський провів телефонну розмову зі спікером Палати представників США Майком Джонсоном. Про це глава держави повідомив у Telegram.

«Провів телефонну розмову зі спікером Палати представників Джонсоном. Подякував йому особисто, обом партіям, американському народу та президенту Байдену за життєво важливу підтримку України від початку російського вторгнення», – написав він.

Зеленський розповів спікеру про ситуацію на полі бою, зокрема і про стрімке посилення російського повітряного терору. Лише за минулий тиждень українські міста та громади зазнали ударів 190 ракетами, 140 «шахедами» та 700 КАБами. Було виведено з ладу найбільшу українську ГЕС.

«У цій ситуації швидке ухвалення Конгресом допомоги для України критично важливе. Ми усвідомлюємо, що в Палаті представників є різні позиції щодо того, як це зробити, але головне – щоб питання допомоги Україні залишалося фактором об’єднання», – зазначив президент.

За словами Зеленського, під час розмови також обговорювали необхідність якнайшвидшого перекриття джерел, з яких Росія фінансує війну в Україні. Окремо було приділено увагу використанню заморожених російських активів на користь нашої країни.

«У цьому ми також розраховуємо на лідерство Конгресу», – додав глава держави.

Як повідомлялося, 13 лютого Сенат США підтримав пакет, який передбачає понад 60 млрд доларів для України – переважно на військову допомогу. Але законопроєкт так і не розглянули у Палаті представників через відмову спікера Джонсона поставити його на голосування.