Загрузка...
Вы здесь:  Главная  >  НАУКА І ТЕХНІКА  >  Данная статья

Вчені назвали головні загрози життю на Землі

17.06.2019 

Британське маркетингове агентство Blueclaw склало список основних загроз життю на Землі. Доповідь опублікована на спеціальному ресурсі How Will the World End, передає РИА Новости.

Список складений на підставі інформації з 50 різних джерел, включаючи статистику ООН, дані Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), Європейського центру контролю і профілактики захворювань, НАСА. Автори виділили чотири головні загрози – епідемії, ядерна війна, природні катастрофи, а також падіння астероїда на Землю.

Серед смертельних захворювань агентство виділяє туберкульоз, малярію, сезонний грип, вірус Ебола, менінгіт, легеневу і бубонну чуму, лихоманку Ласса, холеру, жовту лихоманку, вірус Марбург.

Найнебезпечнішою хворобою визнаний туберкульоз. Найбільш вірогідними осередками його поширення названі африканські країни, зокрема, Нігерія. За даними ВООЗ, в 2017 році від нього загинули два мільйони жителів планети при десяти мільйонах заражених. В середньому щодня фіксувалося 4,3 тисячі фатальних випадків. При таких темпах поширення хвороби вона винищила б населення Землі за 4812 років.

Вірогідність ядерної війни експерти американського видання «Бюлетень вчених-атомщиків» (Bulletin of Atomic Scientists) оцінюють як одну з найвищих за останній час. У 2019 році вони перевели стрілки символічних годин «Судного дня» на дві хвилини до «півночі» (катастрофи). Також наголошується, що в 2021 році закінчується договір СНО-III між Росією і США про обмеження стратегічних наступальних озброєнь, і буде угода продовжено, поки не відомо.

Згідно з відкритими даними, США за історію своєї ядерної програми провели найбільше випробувань – 1030, останнє – в 1992 році. У Росії-715, проте Москва розробила найпотужнішу бомбу в історії-РДС-202, яку також називають «Цар-бомбою». За оцінкою агентства, США для повного знищення людства було б зробити 5351 вибух, а Росії – 4206.

Зіткнення астероїда з Землею малоймовірно, проте НАСА стежить за небесними тілами, які можуть наблизитися до нашої планети в найближчі сто років. Один з таких астероїдів – Florence – має діаметр до 3,9 кілометра і вважається потенційно небезпечним об’єктом. Його удар призвів би до загибелі 1,2 мільярда людей.

Основною кліматичною загрозою для Землі вважається глобальне потепління. За даними Міжурядової групи експертів зі зміни клімату (IPCC), до 2025 року повітря на планеті може нагрітися ще на два градуси Цельсія в порівнянні з температурою доіндустріальної епохи (1850-1900 роки). При збереженні нинішніх темпів потепління (0,2 градуса за десять років) глобальна температура підніметься на 44 градуси через 2136 років. Цей рівень аналітики агентства Blueclaw розцінили як критичний для життя на землі: при досягненні цієї позначки рівень світового океану підніметься настільки, що вода затопить сушу.

загрузка...
загрузка...

You might also like...

Вчені пропонують замінити рибу медузами

Read More →