Загрузка...
Вы здесь:  Главная  >  СВІТ  >  Данная статья

У Пентагоні назвали умови для виведення військ з Афганістану

17.10.2020 

Голова об’єднаного комітету керівників штабів Марк Міллі озвучив передумови для оголошеного раніше президентом США Дональдом Трампом цілковитого виведення американських військ з Афганістану. За словами генерала армії США, в Пентагоні очікують, що радикальний рух «Талібан» виконає свою частину зобов’язань з досягнутої раніше в Катарі угоди. Це стосується зменшення рівня насильства й прогресу у внутрішньафганських переговорах, наголосив Міллі в ефірі каналу NPR.

Американський генерал зазначив, що натепер відсутні викладені в угоді передумови для виведення американський військ. Приміром, рівень насильства з боку талібів знизився «неістотно», сказав Міллі, цитує інформагенція AFP.

Голова об’єднаного комітету керівників штабів пояснив, що мета США — завершити війну в Афганістані «відповідально ы свідомо». Йдеться, зокрема, про те, щоб вийти з Афганістану на умовах, «що гарантують безпеку життєво важливих інтересів» США в Афганістані.

Генерал згадав уже проведене виведення 12 тисяч американських військових з Афганістану, що відбулося після підписання в лютому угоди в Досі. За словами Міллі, передумовою ще того виведення вважався початок внутрішньоафганських мирних переговорів і зменшення числа нападів талібів. Укладена в лютому угода між рухом «Талібан» і США передбачає поступове виведення американських військ за певних умов.

Генерал Міллі наголосив, що рішення про виведення військ — компетенція президента Дональда Трампа. Армія може лише давати рекомендації уряду, «щоб президент міг ухвалити компетентне, свідоме і відповідальне рішення».

Раніше Пентагон планував зберегти до наступного року військовий контингент в Афганістані у 4,5 тисячі вояків. Однак уже минулого тижня радник Трампа з національної безпеки Роберт О’Браєн заявив, що на початку наступного року американський контингент у Афганістані скоротять до 2,5 тисячі осіб. А невдовзі після цього сам президент Дональд Трамп повідомив у Twitter, що ще до Різдва в США мають повернутися всі 4,5 військових.

Джерело: Українська служба DW

загрузка...
загрузка...

You might also like...

У Сінгапурі почнуть продавати штучні креветки

Read More →