Загрузка...
Вы здесь:  Главная  >  СВІТ  >  Данная статья

У США звинуватили Росію у випробуваннях космічної зброї

04.08.2020 

Як наголошується в заяві космічного командування США, випробування пройшли 15 липня. У них брав участь російський супутник «Космос-2543», від якого відокремився якийсь об’єкт.

Росія провела на навколоземній орбіті випробування протисупутникової зброї. Про це йдеться в заяві космічного командування США, опублікованій в четвер, 23 липня.

Як наголошується в документі, випробування пройшли 15 липня. У них брав участь супутник «Космос-2543», від якого відокремився якийсь об’єкт. Що це був за об’єкт, у заяві не вказується, але підкреслюється, що США мають докази того, що це були випробування зброї.

«Російська супутникова система, яка використовується для проведення цього випробування зброї на орбіті, є тією ж самою супутниковою системою, про яку ми говорили раніше цього року, коли Росія маневрувала поруч з урядовим супутником США. Це ще одне свідчення зусиль Росії з розробки і випробування систем космічного базування, а також із застосування зброї, яка, відповідно до опублікованої Кремлем військової доктрини, ставить під загрозу космічні активи США і наших союзників», — цитує пресслужба слова командувача космічними силами США генерала Джона Реймонда.

Занепокоєння поведінкою РФ в космосі

З аналогічними звинуваченнями на адресу Москви виступили в міноборони Великобританії. Телеканал SkyNews, який процитував главу британської космічної програми Харві Сміта, зазначив, що британське військове відомство вперше публічно критикує російські дії в космосі.

Держдепартамент США офіційно в 2018 і 2020 роках висловлював стурбованість російськими операціями в космосі, вказуючи, що поведінка деяких супутників на орбіті не відповідає їхнім заявленим завданням.

Джерело: DW

загрузка...
загрузка...

You might also like...

Литва висловила протест Білорусі

Read More →