Економіка

Україна почала видобувати газ із родовища на Донбасі

Нафтогаз ввів в експлуатацію Святогірське родовище газу зі щільних колекторів (tight gas). Для компанії це перший подібний досвід, повідомив її голова Андрій Коболєв на своїй сторінці у Facebook.

«Сьогодні почали подачу в систему магістральних газопроводів газу зі Святогірського родовища, яке розташоване «всередині» великої, нещодавно придбаної нами Юзівської площі. Щоб зробити це можливим, наші фахівці з Нафтогаз Розвідка та Видобуток запустили нову установку підготовки газу, 26 км газопроводу і підключили три свердловини», — розповів він.

Коболєв нагадав, що зі щільних порід складніше отримувати вуглеводні, «але це можливо, якщо застосовувати сучасні технології».

«Запуск Святогірки — це хороший заділ, щоб якнайшвидше почати освоєння Юзівської площі, як ми і обіцяли. Зокрема, нам не треба буде будувати для Юзівки абсолютно нову інфраструктуру — на першому етапі розробки Юзівки ми зможемо використовувати об’єкти, які побудували на Святогірці», — зазначив глава Нафтогазу.

За його словами, видобутку газу щільних порід і освоєння Юзівки є одними з ключових проектів стратегії розвитку ресурсної бази Нафтогазу, розробленої в минулому році.

Нагадаємо, 18 грудня Нафтогаз придбав компанію Надра Юзівська і отримав право на розробку Юзівської газоносної площі. Вона розташована в Дніпровсько-Донецькому нафтогазоносному басейні на території Донецької та Харківської областей. Площа ділянки — 7,9 тис. кв. км.