Світ

В Оксфорді «деколонізують» програму навчання музики

В Оксфордському університеті мають намір переглянути і «деколонізувати» музичну програму навчання студентів, зосереджену на «білій європейській музиці рабовласницької епохи». Про це повідомила газета The Telegraph.

Відзначається, що після протестів Black Lives Matter академічний склад одного із провідних навчальних закладів світу пропонує для уникнення «білої гегемонії» реформу, яка включає переосмислення вивчення нотної грамоти і позбавлення її зв’язку з колоніальним минулим.

Занепокоєння в Університеті викликав і той факт, що переважна більшість викладачів — це білі чоловіки, які «віддають привілейовані позиції білій музиці».

Пропонується прибрати з обов’язкових дисциплін гру на фортепіано, а також диригування оркестром, оскільки вони «структурно центрують білу європейську музику», тим самим «викликаючи страждання у кольорових студентів».

Також у планах «розширити фокусування» і, крім класичної музики, вивчати африканську музику діаспор, глобальну музику і поп-музику.

Підкреслюється, що «деколонізація» програми є частиною спроби усвідомити, як західна мистецька музика протягом історії затвердила себе як домінуючий жанр.

Плани, розроблені «в консультації із співробітниками і студентами», будуть опубліковані влітку цього року після затвердження Університетом.

Раніше повідомлялося, що Мін’юст США подав позов проти Єльського університету за дискримінацію за расовою і національною ознакою.