Світ

Італія і Греція уклали історичну угоду про морські кордони

Італія і Греція можуть займатися розвідкою і експлуатацією ресурсів після делімітації морських зон.

Міністр закордонних справ Італії Луїджі ді Майо і його колега з Греції Нікос Дендіас підписали угоду про морські кордони, яка делімітує виняткову економічну зону між двома країнами. Про це повідомляє Ekathimerini.

Зазначено, що документ, який був підписаний під час візиту ді Майо в Афіни, є продовженням угоди від 1977 року. Він відкриває двом країнам шлях до розвідки і експлуатації морських ресурсів.

Це також дає можливість Греції для досягнення аналогічної угоди із сусідньою Албанією.

«Делімітація морських зон з усіма нашими сусідами в контексті міжнародного права є послідовною метою для країни», — сказав Дендіас після підписання угоди.

Представник уряду Стеліос Петсас привітав підписання угоди як подію історичного значення.

Угода була підписана на тлі багатомісячної зростаючої напруженості між Грецією, Кіпром і Туреччиною, а також після того, як Анкара підписала спірну угоду з урядом Лівії в Триполі, яка, як вона стверджує, дає їй права на розвідку і буріння в тих частинах Східного Середземномор’я, які перекривають грецький континентальний шельф.

Переговори між Італією та Грецією щодо угоди про виняткові морські зони велися протягом кількох років. Весь цей час сторони обговорювали деталі, особливо щодо застережень, висловлених Римом щодо прав на рибальство в Іонічному морі.

Минулого тижня міністр оборони Греції заявив, що країна готова до військового вирішення конфлікту з Туреччиною.

Джерело: korrespondent.net

Подписывайтесь на наши соцсети: Telegram | YouTube | Facebook | YouTube

Аспекты.net