ГоловнеЗдоров’я

Як навчитися контролювати свій голод взимку

З постійним голодом взимку можна впоратися.

Як навчитися контролювати свій голод взимку. З постійним голодом взимку можна впоратися.

Кожен з нас хоч одноразово у житті зіштовхувався з проблемою неконтрольованого голоду, коли після, здавалося б, щільного прийому їжі, вже буквально через годину знову хочеться їсти. Причин у такої поведінки організму може бути безліч, а наслідки одні — зайва вага, а у подальшому ряд хронічних захворювань, які пов’язані з цим. Зараз ми розповімо про можливі причини постійного голоду і про те, як з ним впоратися, інформує Ukr.Media.

Насправді ви відчуваєте спрагу

Здається, про це чули вже усі, але ми все ж таки повторимо: сигнали голоду і спраги наш мозок обробляє ідентичним чином, тому у розпізнаванні цих двох почуттів дуже легко помилитися. Якщо ви постійно відчуваєте голод, спробуйте стежити за кількістю споживаної рідини. Якщо складно тримати у голові — записуйте або використовуйте спеціальні додатки для смартфона. Щоразу, коли відчуваєте голод, випивайте повну склянку води. Якщо голод не мине протягом 20-30 хвилин, можна поїсти.

У вашому раціоні не вистачає клітковини

Клітковина — дивовижна речовина, вона не лише сприяє правильному травленню, але й змушує вас довше відчувати ситість. Є два види клітковини — розчинна і нерозчинна. Найбільше її містять овочі, фрукти, бобові та цільнозернові культури. Якщо усі ці продукти наявні у вашому раціоні у достатніх кількостях, з неконтрольованим почуттям голоду ви зіштовхуватися не повинні.

Ви їсте занадто мало білка

Ця проблема особливо часто стосується тих, хто вирішив перейти на рослинну дієту. Усі продукти рослинного походження (за винятком сої) містять неповноцінні білки, а це означає, що їх необхідно поєднувати певним чином, щоб організм нічого не потребував. Якщо більша частина споживаної вами їжі — вуглеводна, відчуття голоду настає у кілька разів швидше. Постійне порушення балансу білків і вуглеводів може призвести до набору зайвої ваги і ряду хронічних захворювань.

Ви мало спите

Сон безпосередньо впливає на відчуття голоду. Деякі дослідження виявили зв’язок між недостатнім сном і рівнем «гормону ситості» — лептину. Якщо у вас хронічний недосип, організм буде відчайдушно шукати інші джерела енергії. Причому найбажанішими джерелами енергії для нього стануть швидкі вуглеводи — цукор, солодощі та інші «шкідливі продукти», які дають швидке, але коротке відчуття насичення.

Ви їсте забагато цукру

Небезпека солодких продуктів полягає у тому, що вони викликають різкий стрибок рівня глюкози у крові. За стрибком йде різке його зниження, а це не лише викликає сильне відчуття голоду, але й підвищує інсулінорезистентність організму, а це означає, що збільшує ризик розвитку цукрового діабету другого типу. Солодкі продукти, особливо це стосується десертів та інших страв з доданим цукром, не втамовують відчуття голоду, але при цьому вони дуже калорійні. Спробуйте обмежити кількість споживаного цукру і неконтрольований голод буде з’являтися набагато рідше або ж зникне зовсім.