ГоловнеСоціум

В Україні запрацювала нова система шкільного харчування

З початку 2022 року в Україні має повною мірою запрацювати нова система шкільного харчування. До цього тривав перехідний період, під час якого оновлювався процес закупівель та освоєння нових технологій приготування страв, повідомили у Держпродспоживслужбі.

Тепер усі шкільні заклади зобов’язані при формуванні меню зменшити кількість цукру в 2-2,5 разу, збільшити кількість фруктів до 100 г та зменшити кількість хліба на один прийом їжі. А також збільшити в раціоні школярів кількість м’яса птиці та молочних продуктів.

Приблизно, 75% продуктів у їдальнях мають бути рослинного походження: овочі, салати, злакові, фрукти та ягоди.

Водночас у шкільних буфетах забороняється продавати солодкі хлібобулочні вироби, газовані напої, непастеризовані соки та молочні продукти, каву та продукти з високим вмістом цукру чи солі, консервантів, барвників та ароматизаторів.

Нагадаємо, 18 серпня 2021 року Кабінет Міністрів ухвалив рішення про встановлення перехідного періоду запровадження норм харчування в закладах освіти та дитячих закладах оздоровлення і відпочинку, а також мораторію щодо застосування штрафних санкцій за результатами перевірок, проведених до 1 січня.

З вересня у школах запровадили нове меню, воно складається із 160 страв. Передбачається, що раціон учнів стане більш збалансованим та різноманітним.

Як повідомлялося, у травні Олена Зеленська представила нове меню шкільних їдалень, яке включає 160 страв. Учням збільшать кількість фруктів та м’яса і зменшать кількість солі.

А в грудні в Україні презентували онлайн-платформу про здорове харчування у школах.