Соціум

Як вживати каву та ще й покращувати роботу імунної системи

Можна навчитися вживати каву таким чином, щоб не шкодити здоров’ю.

Якщо написати у пошуковику словосполучення «кава корисна» і «кава шкідлива», то кількість результатів буде приблизно однаковою. З одного боку, у кавових зернах багато унікальних антиоксидантів, які допомагають протистояти хворобам серця, хворобі Паркінсона, діабету і першого, і другого типу та навіть деяким видам онкологічних хвороб, інформує Ukr.Media.

З іншого боку, цей напій порушує сон, підвищує кислотність шлункового соку, заважає засвоєнню деяких важливих вітамінів і навіть може призвести до зневоднення організму. Але найбільше усіх турбує вплив кави на імунітет. Чи допомагає нам кава боротися з хворобами або, навпаки, підвищує нашу вразливість перед вірусами? Спробуємо розібратися.

Кава і «застуди» — який зв’язок?

Якщо ви вже захворіли на вірусну інфекцію, то від кави і навіть чаю варто відмовитися. По-перше, кофеїн дійсно сприяє зневодненню, через що організму ще складніше боротися з вірусом. По-друге, деякі люди п’ють каву з цукром, а під час хвороби від солодкого краще відмовитися зовсім, оскільки він пригнічує імунну систему. Нарешті, підбадьорлива дія кофеїну не дає нам як слід відпочивати, що є критично важливим фактором для швидкого і повного одужання.

Як кава впливає на імунітет?

Одна з головних властивостей кофеїну — підвищення рівня гормону кортизолу. Саме цей «стресовий» гормон наш організм виробляє протягом усього дня. Він допомагає нам залишатися бадьорими і енергійними. Але надлишок, особливо хронічний, цього гормону є небезпечним для нашого здоров’я. Дослідження підтвердили зв’язок між постійним підвищенням рівня кортизолу і високим ризиком розвитку діабету, захворювань серця, ожиріння та інших хвороб. Крім того, підвищений кортизол пригнічує імунну систему і ми стаємо більш вразливими для різних захворювань.

Ще одна небажана властивість кави — здатність блокувати вітамін С, який, як відомо, є дуже важливим для боротьби з вірусами.

Тоді кава послаблює наш імунітет? Не зовсім так: якщо пити каву правильно, то вона не лише не послабить, але й зміцнить нашу здатність опиратися хворобам.

Як пити каву, щоб менше хворіти?

Є кілька правил, яких варто дотримуватися усім любителям кави, щоб напій приносив не лише задоволення, але й користь:

кожну чашку кави супроводжуйте склянкою води — у такий спосіб ви підтримаєте баланс вологи і захистите себе від зневоднення;
намагайтеся пити каву без цукру і десертів, особливо якщо відчуваєте, що хворієте;
останню чашку кави випивайте за шість годин до сну: кофеїн досить довго виводиться з організму, а поки він з нами, він підстьобує вироблення кортизолу;
влаштовуйте дні без кофеїну, оскільки невеликі перерви відновлюють толерантність до кофеїну і дозволяють обходитися меншою дозою.
А найголовніше — намагайтеся насолоджуватися кожною чашкою і навіть кожним ковтком: адже чим краще ми почуваємося, тим вищим є наш природний захист!