ГоловнеЗдоров’я

Як зрозуміти, що у вас розвивається психологічний розлад

Ми зібрали найпопулярніші захворювання.

Дуже часто розлади психіки залишаються непомітними досить довго, поки не настає момент, коли впоратися з ними вже набагато важче, ніж на початковому етапі. Сьогодні ми все частіше звертаємо увагу на своє психологічне здоров’я, і це не може не радувати. Як розпізнати «дзвіночки», які повинні змусити вас насторожитися? Ми підкажемо, спираючись на думку авторитетних експертів в області психіатрії. Важливий момент: точний діагноз може поставити тільки лікар, інформує Ukr.Media.

У вас депресія

Одне з найпоширеніших захворювань на сьогодні. Багато людей живуть з ним десятиліттями, якщо пощастить не зіткнутися із запущеною формою, коли людина просто не може виносити реальність, в якій їй доводиться навіть не жити, а існувати. Не варто думати, що депресія — просто поганий настрій і їй страждають люди, які не можуть знайти, чим себе зайняти. Депресія — небезпечний розлад, який вимагає втручання фахівця. Тригером може послужити як трагічна подія в житті людини, так і вроджені особливості роботи мозку.

Тривожною ознакою депресії може стати апатія, коли людина втрачає інтерес до життя і не може здійснювати навіть найпростіші побутові речі. Рідним варто ставитися уважно до близького, який поводиться подібним чином і у жодному разі не ігнорувати подібну поведінку.

У вас біполярний розлад

У цій ситуації життя людини складається з контрастів — спочатку ви перебуваєте на емоційному підйомі, а потім буквально за пару днів занурюєтеся в глибоку депресію. Як нескладно здогадатися, тут також потрібне втручання фахівця. У запущеному випадку людина може здійснювати абсолютно божевільні вчинки, небезпечні як для неї, так і для оточуючих.

Психотерапевти намагаються провести максимальну кількість обстежень, щоб точно зрозуміти, що справа в біполярному розладі, а не просто в депресії. Якщо призначити лікування, яке характерно для боротьби з класичною депресією, можна отримати зворотний ефект, саме тому самостійне лікування протипоказано.

У вас соціопатія

Напевно, найнебезпечніше розлад, який змушує людину порушувати суспільні норми, при цьому хворий навіть не підозрює, що здійснює протизаконні дії. Велика проблема в тому, що соціопат не здатний відчувати сором і страх, що повністю «розв’язує» йому руки. Зазвичай, такі люди використовують оточуючих, щоб домогтися своїх цілей. Нерідко причиною подібного порушення може стати неблагополучна обстановка в дитинстві, коли дитина росла в сім’ї, де насильство і приниження були абсолютною нормою. Самоконтроль в подібних умовах розвинути дуже важко, та й психіка в такій ситуації піддається неймовірно потужному пресингу, часто змінюючись безповоротно. Самі соціопати рідко потрапляють до психотерапевта з власної волі.