Загрузка...
Вы здесь:  Главная  >  ЗДОРОВ’Я  >  Данная статья

Аналіз сечі допоможе діагностувати злоякісні новоутворення кишечника

09.09.2019 

Індикатором хвороби є зміна забарвлення сечі.

В майбутньому з цього аналізу лікарі зможуть швидко виявляти рак на ранній стадії. Виявляється, сеча змінює колір в тому випадку, якщо у людини формуються злоякісні новоутворення кишечника, інформує Ukr.Media.

Аналіз сечі, яка змінює свій колір залежно від присутності або відсутності пухлинних клітин в організмі, зможе допомагати в діагностиці підступної хвороби вже в недалекому майбутньому. Вчені з Імперського коледжу Лондона спільно зі своїми колегами з Массачусетського інституту технологій у ході клінічних досліджень на лабораторних мишах показали, що ця методика працює при діагностиці ранніх стадій раку кишечника. Цей різновид пухлин особливо підступний, бо тривалий час нічим себе не проявляє, а навіть якщо і виникають якісь симптоми, то вони є неспецифічними. Багато пацієнтів списують їх на традиційні і безпечні розлади кишечника.

Нині існуючі методи діагностики раку вважається дорогими і складними, а аналіз сечі в цій ситуації виглядає набагато більш доступним і простим. Чим раніше пухлину буде виявлено у пацієнта, тим вищі шанси на виживання, оскільки лікарі зможуть почати лікування вчасно. Цінність тесту полягає в тому, що його можна проводити без всяких дорогих і часом важкодоступних лабораторних інструментів. Приміром, перегляд кольору сечі взагалі можна проводити за допомогою камери смартфона, яка передає сигнал від пацієнта до лікаря. Це особливо корисно для людей, які живуть на віддалі від медичних центрів.

У ході експерименту вчені вводили в організм мишей крихітні наносенсори, що пересуваються по тілу. У разі наявності раку пухлини виділяють ферменти під назвою протеаза («сміттяр» — позаклітинний протеолітичний фермент, відповідальний за деградацію), які наносенсори розрізають на найдрібніші частинки. Вони проходять через нирки і перетворюють сечу в рідину синього кольору. Якщо раку в організмі немає, то колір сечі не змінюється.

Джерело: UkrMedia

Аспекты.net

загрузка...
загрузка...

You might also like...

Вчені з’ясували, що «гальмівний пил» так само небезпечний для здоров’я людини, як і вихлопні гази

Read More →