В світіВажливе

Більшість українців хочуть вступу країни до ЄС та НАТО – опитування

Абсолютна більшість українців одностайні в очікуваннях щодо вступу до Європейського Союзу та НАТО. Про це свідчать результати опитування, проведеного Національним демократичним інститутом та Київським міжнародним інститутом соціології, повідомляє Інтерфакс-Україна.

“Дев’яносто відсотків респондентів на національному рівні хочуть, щоб Україна стала членом Європейського Союзу, при цьому мінімальні показники на Сході та Півдні на рівні 84 відсотки. Прагнення вступити до НАТО підтримує більшість респондентів – 73 відсотки на національному рівні”, – зазначається у звіті.

Більшість опитаних (87%) також висловили оптимізм щодо майбутнього України.

“Українці віддані демократичному розвитку країни, історичні 94 відсотки респондентів зазначають, що для них важлива демократія, що повноцінно функціонує”, – підкреслюють соціологи.

Польові роботи були виконані Київським міжнародним інститутом соціології з 2 по 11 травня 2022 року за допомогою методу комп’ютерної системи телефонних опитувань (CATI) з 2500 завершених інтерв’ю.

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський, прем’єр-міністр Денис Шмигаль та голова Верховної Ради Руслан Стефанчук на засіданні парламенту у п’ятницю, 1 липня, підписали заяву про досягнення повноцінного членства у Євросоюзі.