ВажливеЖиття

Вчені встановили, чому жінки середнього віку починають частіше хропіти

У дослідженні взяли участь 774 жінки у віці від 40 до 67 років.

Нещодавно дослідники з Університету Бергена (Норвегія) встановили, що жінки середнього віку частіше хропуть і повідомляють про симптоми обструктивного апное сну через низький рівень статевих гормонів естрогену і прогестерону, інформує Ukr.Media.

Фахівці проаналізували дані про здоров’я і якість сну 774 жінок у віці від 40 до 67 років, які брали участь в дослідженні Європейського співтовариства по респіраторному здоров’ю, яке проводилося в семи країнах з 2010 по 2012 рік. Всі учасниці, частина яких повідомляли про постійне хропіння, здали зразки крові, щоб перевірити рівень гормонів.

Результати випробувань показали, що серед усіх жінок подвоєння концентрації естрону в сироватці крові було пов’язано зі зменшенням ймовірності хропіння на 19%, а подвоєння рівня прогестерону зменшило хропіння на 9%. Серед учасниць, що хропуть, підвищення концентрації трьох естрогенів (17β-естрадіолу, естрону і естрон-3 — сульфату) удвічі знизило ймовірність переривання дихання уві сні (апное) на 17-23%, а підвищення рівня прогестерону — на 12%.

Автори дослідження дійшли висновку, що коригування рівня статевих гормонів може бути стратегією зниження високої поширеності обструктивного апное сну серед жінок. Але для підтвердження результатів необхідні подальші лонгітюдні дослідження.