ВажливеЖиття

Часто встаєте вночі до туалету — це може бути ознакою серйозних проблем зі здоров’ям

Ось на які хвороби це вказує.

Якщо ви часто ходите в туалет вночі, ймовірно, це не те, що вас радує. Це може не тільки порушити ваш сон і циркадний ритм. Якщо ви часто чините опір бажанню піти (тому що зараз 3 ранку), це може завдати шкоди вашим внутрішнім органам, інформує Ukr.Media.

Сечовипускання вночі може вказувати на проблеми зі здоров’ям

Згідно з новим дослідженням, це може бути показником високого кров’яного тиску. До такого висновку прийшло дослідження Європейського товариства кардіологів.

Автор дослідження Сатоші Конно: ця звичка (ніктурія) може бути пов’язана з надлишком рідини та/або гіпертонією. Ризик гіпертонії насправді зростав у міру збільшення кількості епізодів ніктурії за ніч. Простіше кажучи: чим частіше людям доводилося користуватися туалетом, тим вище у них ризик високого кров’яного тиску.

“Ми виявили, що вставання вночі для того, щоб помочитися, на 40 відсотків збільшує ймовірність гіпертонії”, – сказав Конно.

Ці результати важливі не тільки для тих, хто страждає ніктурією. 1 мільярд людей у всьому світі страждає гіпертонією, яка є основним фактором ризику серцевих захворювань.

Як бачимо, ніктурія викликається не тільки проблемами сечовивідних органів, а й системними захворюваннями, такими як гіпертонія.

Про що ще може говорити часте сечовипускання вночі?

Можливо, у вас просто надлишок рідини в організмі або вам слід зменшити споживання солі.

Сечовипускання вночі також може бути індикатором інсулінорезистентності, діабету або метаболічного синдрому.

Отже, якщо вам все ще доводиться часто мочитися вночі, було б доцільно попросити свого лікаря звернути увагу на артеріальний тиск. Таким чином, ви зможете розібратися в проблемі.

Стаття призначена лише для ознайомлювальних та освітніх цілей і не замінює професійні медичні консультації, діагностику або лікування. Завжди консультуйтеся зі своїм лікарем з будь-яких питань, які можуть виникнути у вас про стан здоров’я.