В світіВажливе

Воллес є фаворитом на посаду прем’єра Британії – ЗМІ

Міністр оборони Великобританії Бен Воллес – фаворит Консервативної партії на посаду прем’єр-міністра замість Бориса Джонсона. Про це свідчать відповідні опитування, повідомляє The Independent у четвер, 7 липня.

У виданні зазначають, що глава міноборони став фаворитом у консерваторів після того, як відіграв помітну роль у реакції Британії на війну Росії, яку вона розв’язала проти України. Зокрема, Воллес перемагає інших претендентів в опитуванні YouGov серед консерваторів про те, за кого вони мають намір проголосувати.

Учасників опитування запитали, кого вони оберуть, розпитавши про різні сценарії з різними кандидатами. У всіх сценаріях з Воллесом він виграє зі значним відривом.

“Колишній військовий і член парламенту від Вайра і Престона Норта, який відіграв помітну роль у реакції Великобританії на війну в Україні, також посідає перше місце серед переважних претендентів загалом, хоча і з меншим відривом”, – йдеться в повідомленні видання.

ЗМІ повідомили, що Воллес випереджає Ліз Трасс з 48% проти 29%, Пенні Мордаунт з 48% проти 26%, Ріші Сунака з 51% проти 30% і Джеремі Ханта з 58% проти 22%.

Глава міноборони посідає перше місце серед широкого кола кандидатів з 13%, Мордаунта з 12% і Сунака з 10%.

Водночас Ліз Трасс відстає з показником у 8%, а Майкл Гоув і Домінік Рааб – з 7%, Том Тугенхадт набрав 6% голосів, Джерем Хант і Надхім Захаві – 5%, а Саджид Джавід – 4%.

Нагадаємо, прем’єр-міністр Великобританії Борис Джонсон вирішив піти у відставку.