В світіВажливе

Алжир збільшить експорт газу до Італії

Уряд Алжиру ухвалив рішення збільшити експорт природного газу до Італії на 4 млрд кубометрів на рік. Про це повідомило агентство Algeria Press Service.

Додаткові обсяги газу постачатиме алжирська державна енергетична компанія Sonatrach, контрагентом якої виступає італійська Eni.

Зазначається, що з початку цього року Алжир експортував до Італії 13,9 млрд кубометрів газу, що на 113% більше за прогнозовані обсяги. Загалом 2022 року Алжир планує поставити до Італії 19,9 млрд кубометрів газу.

Відомо, що у понеділок італійська делегація на чолі із прем’єром Маріо Драгі здійснить візит до Алжиру. Планується підписання низки угод, у тому числі у сфері енергетики.

Нагадаємо, 12 квітня Італія підписала угоду про збільшення імпорту газу з Алжиру на 40% протягом наступних двох років. Тоді Драгі назвав цю операцію кроком до зниження залежності Італії від російського газу.

Раніше Італія щорічно імпортувала близько 30 млрд кубометрів газу з Росії, що покриває 40% потреб внутрішнього ринку країни. Влада країни має намір замінити цей обсяг поставками з Алжиру, Анголи, Республіки Конго та Мозамбіку.