В світіВажливе

У бундестазі виступили за прямі поставки важкої зброї Києву

Німеччині слід відмовитися від так званих кругових постачань важких озброєнь Україні та почати постачати такі озброєння безпосередньо, вважає голова комітету бундестагу з оборони Марі-Агнес Штрак-Циммерман.

“Ми повинні знайти в собі мужність визнати, що це (кругові поставки – Ред.) працює не так, як ми собі уявляли, і відповідно маємо замість них перейти до прямих поставок”, – заявила Штрак-Циммерман в інтерв’ю, опублікованому в газеті Rheinische Post у п’ятницю, 22 липня.

До цього комітет бундестагу з оборони закликав канцлера ФРН Олафа Шольца якнайшвидше скликати Національну конференцію щодо України, щоб узгодити подальші дії з метою допомоги Україні. У ній мають взяти участь представники уряду, збройних сил, промисловості та профспілок.

Бундестаг підтримав постачання Києву важких озброєнь

Наприкінці квітня бундестаг переважною більшістю голосів підтримав постачання важких озброєнь Україні. У рішенні депутатів, ухваленому 586 голосами, міститься заклик до уряду ФРН “продовжити і за можливості прискорити постачання Україні необхідної їй техніки, при цьому розширивши передачу важких та складних систем озброєнь, наприклад у рамках кругових поставок”. Для цього Німеччина обіцяла компенсувати постачання важкої техніки радянського виробництва із запасів східноєвропейських країн, з якою українські військові добре знайомі.

Наприкінці червня уряд ФРН оприлюднив список зброї, поставленої Україні безпосередньо. З нього випливає, що з кінця березня Німеччина передала Києву переважно міни, підривники та ручні гранати. У червні Україна також отримала від ФРН сім протитанкових гаубиць, спочатку їх обіцяли поставити на початку травня.

Джерело: DW