ВажливеЖиття

Вчені: солодке підвищує креативність, навіть якщо ви тільки уявили собі солодкість

Солодкий смак стимулює творчі здібності.

Дослідники з Університету Північного Техасу виявили, що смак солодощів може підвищити креативність, інформує Ukr.Media.

Але справа не в тому, що мозок отримує «солодкий удар», стверджують експерти. Ефект солодкого смаку виявився специфічний для творчих завдань і не поліпшував результати при виконанні аналітичних завдань, що вимагають уваги до деталей. Вважається, що зв’язок з творчістю корелює з тим, як люди відносять солодкий смак до позитивного досвіду і приємних ситуацій.

За словами провідного автора доктора Лідан Сюй, оскільки позитивні ситуації не становлять загрози, вони дозволяють нашому мисленню стати більш відкритим і гнучким.

“Солодкий смак може незалежно впливати на творчість через асоціації, які люди розвивали в результаті відчуття солодкості, плюс цей смак впливає на наш настрій. Солодка їжа часто вживається в позитивній обстановці, наприклад, коли ви шукаєте розради, під час свят (наприклад, днів народження) або сімейних/дружніх зустрічей.”

Еволюційно солодкість також вважається найбільш приємним смаком в природі: солодка їжа сигналізує про безпеку, енергію і нетоксичність. Через ці позитивні асоціації, які люди розвивали протягом тривалого періоду часу, солодкість перетворилася на позитивний сигнал, що покращує настрій.

Що ще більш цікаво, один з експериментів даної роботи показав, що солодощі можна навіть не їсти! Просте зосередження уваги на ідеї солодкого смаку в порівнянні з поданням солоного, гіркого і нейтрального смаків, теж призводить до більш високої творчої активності мозку.