ВажливеЖиття

Землю накриє потужна геомагнітна буря

Вчені, які займаються вивченням космічної погоди, попереджають, що на Сонці з’явилася величезна пляма, спрямована у бік Землі. Експерти прогнозують, що в ній може з’явитися потужний спалах та корональні викиди маси, що призведе до дуже сильної геомагнітної бурі. Про це повідомляє Express.

В результаті, це може вплинути негативним чином на роботу зв’язку й енергосистем та іншої електроніки на Землі,

Вчені попереджають, що спалах на Сонці може статися найближчими днями.

Нова сонячна пляма, за словами вчених, має в діаметрі кілька сотень кілометрів, хоч і не є найбільшою на Сонці. У NASA прогнозують, що геомагнітна буря можлива найближчими днями, яка до того ж супроводжуватиметься дуже яскравими полярними сяйвами.

Також вчені прогнозують, що найближчі кілька років Сонце виявлятиме свою максимальну активність. Тобто, з’являтиметься дуже багато сонячних плям і, відповідно, багато сонячних спалахів. Сонце стає неспокійним, оскільки зірка наближається до піку своєї активності протягом чергового сонячного циклу, що становить 11-річний період.

Нагадаємо, минулого року на планеті Земля було зафіксовано наймасштабнішу магнітну бурю. Явище природи вважається найбільшим із 2019 року.