В світіВажливе

НАТО не хоче війни з РФ, але дотримується п’ятої статті Альянсу – Пентагон

НАТО не прагне війни проти Росії, проте Альянс продовжить дотримуватися принципу колективної безпеки. Про це заявив міністр оборони США Ллойд Остін у ході брифінгу в середу, 10 серпня, повідомляє американське відомство у своєму Twitter.

“Давайте начистоту: ми не прагнемо конфронтації і не представляємо загрози для Росії. Наша оновлена ​​позиція просто відображає нашу незмінну та урочисту відданість п’ятій статті. Напад на одного союзника НАТО – це напад на всіх союзників НАТО”, – наголосив американський чиновник.

За його словами, ситуація, що склалася у світовій політиці, вимагає від Альянсу швидкого і надійного реагування на виклики.

Нагадаємо, Україна стала членом програми співробітництва армій країн НАТО.
Раніше екс-командувач НАТО оцінив можливість ядерного удару по Україні. Джеймс Ставрідіс вважає, що занепокоєння з приводу того, що Путін застосує зброю масового знищення, виправдане, але ймовірно вона буде хімічною, а не ядерною.

Крім того, генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що Європа переживає найнебезпечнішу ситуацію з часів Другої світової війни.