ВажливеЖиття

Вчені з’ясували, як на Землі з’явилися континенти

Австралійські вчені надали переконливі докази того, що континенти на Землі утворилися в результаті гігантських метеоритних ударів. Про це повідомляє Phys.

За словами Тіма Джонсона з Університету Кертіна, гіпотеза про те, що континенти спочатку утворилися в місцях падіння гігантських метеоритів, існує вже кілька десятиліть. Але явних доказів цієї теорії до нового дослідження не було.

“Наша робота була зосереджена на вивченні ізотопів кисню в кристалах циркону. І ми виявили сліди низхідного процесу, який починається з плавлення гірських порід поруч із земною поверхнею і далі йде в надра планети. Цей геологічний процес відповідає ефекту від ударів гігантських метеоритів”, – сказав він.

Тим самим, на думку вчених, дослідження дало перші переконливі докази того, що процеси, які зрештою сформували континенти, почалися з гігантських метеоритних ударів, аналогічних тим, що призвели до вимирання динозаврів, але вони сталися в перший мільярд років історії Землі.

У той же час, дослідники зазначили, що еволюція континентів на планеті продовжується.

“На континентах зосереджена більша частина біомаси Землі, тут живуть усі люди, а також тут містяться майже всі головні родовища корисних копалин. Серед них є поклади літію, олова, нікелю, які необхідні для створення “зелених” технологій. Ці родовища є кінцевим результатом геологічного процесу, який називається диференціація земної кори. Цей процес якраз і почався з моменту формування континентів”, – додав Джонсон.

Раніше повідомлялося, що у п’ятницю, 12 серпня, до Землі наблизиться потенційно небезпечний величезний астероїд.