Життя

Ці кілька напоїв врятують вас у спеку і не дозволять сильно пітніти

Деякі напої краще за інші втамовують спрагу.

Важливо знати що потрібно пити в спеку, щоб втамувати спрагу і при цьому не потіти. Головне правило літа — пити якомога більше рідини. Кращий напій для організму людини — чиста вода без газу. Саме цей напій приносить максимум користі і не має ніяких протипоказань, інформує Ukr.Media.

Чим краще тамувати спрагу влітку в спеку

Вчені переконані, що найкращий напій у спеку — це звичайна вода. Створена самою природою, вона дарує здоров’я і довголіття. Як варіант, вода з додаванням лимонного соку. Освіжаючі нотки цитрусів подарують заряд бадьорості і гарний настрій.

Підкислена вода добре втамовує спрагу, але пити її потрібно свіжоприготовленою. Для цієї мети знадобитися сік однієї четвертої лимона і стакан води. Досить просто видавити сік з цитруса прямо в воду, розмішати ложкою й одразу ж вживати.

Якщо немає ніяких проблем з органами травлення, то в спекотний літній день можна пити мінеральну воду. Газована вода вгамує спрагу і заповнить запаси загублених через піт електролітів.

З цією ж метою медики радять пити в спеку сік селери або “зелені коктейлі” з різних їстівних трав. Такі напої нормалізують водно-сольовий баланс організму.

А ось ці напої влітку не варто пити:

У спеку небезпечно пити алкоголь. Не тільки вино, але і пиво не вгамує спрагу, а тільки зашкодить здоров’ю. Спиртне дасть велике навантаження на серцево-судинну систему і призведе до зневоднення організму.
Солодкі газовані напої. Від них ще більше захочеться пити, а ще — це зайві калорії.
Не рекомендується в спеку пити дистильовану воду. У ній немає мінеральних солей, тому така рідина ніякої користі людині не принесе.

Влітку можна пити:

квас, в ідеалі зроблений вдома на хлібних кірках;
компот з сезонних ягід і фруктів;
домашній лимонад;
кисломолочні напої, такі як кефір, ряжанка, айран або кисле молоко.
Любителі соків і морсів можуть собі дозволити втамовувати спрагу саме цими напоями. Варто надавати перевагу самостійно приготованим зі свіжих фруктів напоям, а не магазинним нектарам.

Чим менше цукру в складі соку, тим краще. Щоб не дратувати стінки шлунка кислотами, що містяться в ягодах і фруктах, варто розбавляти морси наполовину водою.

У спекотний день позбавить від спраги несолодкий чай, з лимоном і без нього. Краще вживати зелений, але можна — і чорний. У першому менше кофеїну, а коли температура повітря підвищена, то і без того існує ризик підвищення артеріального тиску.

Напої, що містять кофеїн можуть погіршити ситуацію, тому від них слід відмовитися. Якщо людині складно уявити свій день без кави, то бажано хоча б зменшити її споживання.

Доведено, що гарячі напої приносять більше полегшення в спеку, ніж холодні. З цієї причини чай, зелений або трав’яний, правильніше пити теплим. Він швидко і на довго вгамує спрагу.