ВажливеЖиття

Міністерство оборони США оголосило про додатковий пакет допомоги у сфері безпеки для України

250 бронетранспортерів M1117, 40 броньованих річкових катерів, десятки модернізованих танків Т-72Б, 1100 безпілотників Phoenix Ghost і багато іншого – новий пакет допомоги Україні від США на $400 мільйонів.

Міністерство оборони США оголосило про додатковий пакет допомоги у сфері безпеки для України на загальну суму близько 400 мільйонів доларів. Пакет спрямований на надання бронетехніки, дронів-камікадзе і підтримку ППО України.

Згідно із заявою Пентагону, цей пакет USAI (Ініціатива сприяння безпеці України) спрямований на зміцнення здатності Збройних сил України щодо захисту суверенітету в довгостроковій перспективі.

За допомогою програм USAI Сполучені Штати закуповують можливості у промисловості, а не передають техніку і боєприпаси одразу з власних запасів. Цей анонс означає початок процесу укладення контрактів на надання Україні додаткових пріоритетних можливостей, зокрема:

Фінансування модернізації ракет ППО HAWK для майбутніх пакетів допомоги;
45 модернізованих танків Т-72Б з удосконаленою оптикою, засобами зв’язку та бронею;
1100 тактичних безпілотних літальних апаратів Phoenix Ghost;
40 броньованих річкових човнів;
Фінансування ремонту 250 колісних бронетранспортерів M1117;
Тактичні захищені системи зв’язку та спостереження;
Фінансування навчання, обслуговування та підтримки.

Сполучені Штати та Нідерланди співпрацюють із Чеською Республікою, щоб надати Україні 90 модернізованих основних бойових танків Т-72Б (додаткові 45 танків оплатять Нідерланди) на загальну суму 90 мільйонів доларів. Ці танки надійдуть з арсеналів оборонної промисловості Чехії.

Поставки цих танків Т-72Б почнуться, щойно буде завершено всі роботи згідно з укладеними контрактами з модернізації. Частину танків буде передано Україні до кінця грудня 2022 року, додаткові поставки мають бути завершені у 2023 році.