ВажливеЖиття

Ці звички наближають старіння і ви про це не здогадуєтеся

Процес старіння можна уповільнити.

Процес старіння — природний і неминучий. Поки одні в гонитві за вічною молодістю пробують новомодні процедури, інші наближають старість, самі про те не здогадуючись. Виною тому шкідливі звички, інформує Ukr.Media.

Існує думка, що чим довше залишаєшся молодим, тим щасливіше, активніше, успішніше буде життя. Уникнути старіння неможливо, проте цей процес можна уповільнити, відмовившись від декількох поганих звичок.

Звичка мало спати і не мати режиму дня

Уві сні організм відновлює витрачені за день ресурси, відбувається усунення клітинних поломок. Тому дотримуватися режиму дня і сну вкрай важливо.

Коли ми спимо, організм все ж не відпочиває, як заведено вважати, а веде роботу, протилежну неспанню. Уві сні ми накопичуємо витрачені за день ресурси, крім того, усуваються всі клітинні поломки — це копітка і вкрай важлива робота.

Звичка сидіти на дієтах

Нескінченні експерименти, які сучасні люди ставлять над своїми організмами, часто не просто не призводять до бажаного результату, а навпаки, посилюють проблеми. Вся річ у тім, що, якщо харчування незбалансоване, організм не отримує необхідні ресурси. У тих, хто сидить на знежирених дієтах, гірше засвоюється кальцій. Це погано впливає на кістки, які відповідають за красиву поставу, здорові колінні суглоби, міцні зуби. Популярні нині веганські дієти на ділі підходять далеко не всім, оскільки рослинні білки не забезпечують повною мірою організм будівельним матеріалом.

А “будівництво” — це м’язовий каркас спини, пружні сідниці і, між іншим, здоровий кишечник, що вимагає постійного оновлення тканин.

Звичка вести малорухливий спосіб життя

Білі комірці проводять в офісі по дев’ять годин, а то й більше. Малорухливий спосіб життя тягне за собою проблеми із зором і поставою, набряки ніг.

Жителі великих міст, як ніхто, знають, що таке постійна суєта. Вони ж в курсі, як проводити цілий день в офісі, практично не рухаючись. При малорухливому способі життя навіть умовні десять тисяч кроків в день будуть марними. Вся річ у тім, що сидіння на одному місці за робочим столом “нагороджує” цілим букетом негативних впливів: тут і набряк ніг, і концентрація на очі, неправильна постава.

Порахуємо всі робочі години нехай навіть за кілька тижнів, і ось результат — застій лімфатичної системи, який працює як спусковий гачок для каскаду інфекційних захворювань. Хворіти часто — це ще й погано виглядати, адже ресурси організму витрачаються на боротьбу з інфекцією, і їх немає для накопичення живлення шкіри. А якщо немає живлення — немає і пружності тканин, суха шкіра більш схильна до появи зморшок і всіх інших “принад віку”, в тому числі і пружності самого тіла.

Звичка палити

Вплив куріння на клітинне старіння неможливо заперечувати: організм сприймає мікрочастинки тютюну як чужорідні тіла, на боротьбу з ними відправляє лімфоцити. Зрештою в курців на мікрорівні починається запальний процес. Люди його не помічають, але ефект накопичувальний: відбувається блокування кровообігу. А поганий кровообіг — застій харчування тканин, поява набряків і в’ялості.

Звичка засмагати

Ну хто не любить рівну гарну засмагу? Аристократична бліда шкіра давно не в моді… При цьому ті, хто загоряє в соляріях або на відкритому сонці, ігнорують питання впливу жорсткого ультрафіолетового випромінювання на шкіру. Засмага до здоров’я не має ніякого відношення, адже для вироблення вітаміну D досить провести на свіжому повітрі 15 хвилин. Що відбувається при підвищеному впливі сонячних променів? Шкірний покрив втрачає рідину, адже фізичні закони працюють скрізь: з нагрітої поверхні випаровується волога. Волога вкрай необхідна, щоб шкіра виробляла еластин і гіалуронову кислоту.

Звичка їсти солодке

Багато хто любить солодким заїдати проблеми, проте ефект виходить тимчасовий, а користі ніякої. Ми стаємо залежними від цукру, водночас відбувається зниження колагену і еластину: шкіра починає тьмяніти, з’являються зморшки.

Споживання солодощів сприяє виробленню ендорфіну — гормону задоволення. Але не варто обманювати себе, оскільки ефект тимчасовий, а користі немає. Цукор провокує залежність, захворювання, а ще зниження колагену і еластину, які відповідають за пружність шкіри. Як результат, шкіра стає тьмяною, її еластичність знижується, з’являються зморшки.

Звичка імпульсивно реагувати на те, що відбувається

Від вибухової психіки страждають не тільки всі навколо, але і сама людина. Імпульсивно реагуючи на ті чи інші речі, ми травмуємо психіку. В результаті не обходиться без негативних наслідків: вживання алкоголю, заїдання стресу.

Весь цей коктейль створює вагоме навантаження на організм, і той відповідає набряками, ожирінням і, звичайно, проблемами з серцево-судинною системою.