В світіВажливе

У Білорусі рекордно впали доходи населення

У Білорусі прискорилося падіння реальних доходів населення. У січні-червні вони скоротилися на 2,7% до аналогічного періоду минулого року. Місяцем раніше цей показник був у мінусі на 2,1%. Про це повідомляє Белстат.

Найбільше реальні доходи у першому півріччі впали у Могилевській області – на 4,5% до аналогічного періоду минулого року. Для порівняння: у Вітебській області – на 3,9%, Мінській – на 3,1%, Брестській – на 2,6%, Гродненській – на 2,5%, Гомельській – на 2,1%, а у Мінську – на 2,1%; 2%.

Зазначається, що нинішнє падіння реальних доходів – рекордне за останні роки. Востаннє цей показник у першому півріччі знижувався у 2017-му році. Тоді падіння було на рівні 0,4% до аналогічного періоду попереднього року.

За даними статистики, реальні доходи населення почали падати у деяких регіонах ще у першому кварталі. У січні-березні цей показник пішов у мінус у чотирьох областях – Могилевській, Вітебській, Гродненській, Брестській. Це відбулося вперше за останні п’ять років.

За квітень ситуація із реальними доходами населення погіршилася, вони знизилися за чотири місяці цього року на 0,2%. У травні цей показник прискорив падіння.

Повідомляється, що зниження реальних доходів відбувається на тлі прискореної інфляції.

Нагадаємо, самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко оцінив наслідки “нестабільності” в Білорусі.