ВажливеЖиття

Біля берегів Гренландії вчені виявили незвичайну рибу, що світиться

Вчені, що бурили в айсберзі біля берегів Гренландії, виявили строкату рибу-равлика, що світиться, по венах якої тече зелений антифриз. Цей вид арктичних риб має найвищий рівень антифризу серед усіх відомих видів. Про це повідомляє Live Science.

Зазначається, що антифриз допомагає регулювати температуру двигуна автомобіля в екстремальних умовах, деякі види живих істот еволюціонували, щоб мати подібний захист, особливо ті, які живуть у холодному середовищі, такому як полярні води біля берегів Гренландії.

За даними експертів, білки-антифризи були вперше виявлені у деяких антарктичних риб майже 50 років тому. Антифризи в крові строкатих риб-равликів не дають крові кристалізуватися. Тим самим це показує, наскільки вони важливі для виживання риб в екстремальних умовах.

“Білки-антифризи життєво важливі для строкатих риб-равликів. Вони їх виробляють, як і інші білки, а потім цей антифриз відправляється в кровотік. Також важливо помітити, що ці риби є біофлуоресцентними істотами, тобто світяться зеленим і червоним кольором у воді. Особливо це стосується молодих особин”, – сказав Девід Грубер із Американського музею природної історії.

Також у ході досліджень вчені ідентифікували два різні сімейства генів, що кодують білки антифризу.

Цей рівень виробництва антифризу може допомогти цьому виду адаптуватися до негативних температур навколишнього середовища, проте залишається невідомим, чи зможе ця риба вижити за підвищення температури океану внаслідок глобального потепління.

Раніше повідомлялося, що вчені відтворили спів комахи, який востаннє бачили 1869 року.