В світіВажливе

У Британії інфляція перевищила 10% уперше за 40 років

За підсумками липня рівень інфляції у Великій Британії зріс до нового 40-річного максимуму. Про це повідомляє Sky News із посиланням на дані Національної статистичної служби (ONS).

Так, індекс споживчих цін (CPI) зріс до 10,1% за 12 місяців у липні проти 9,4% у червні і залишився на найвищому рівні з лютого 1982 року. При цьому більшість економістів прогнозували рівень інфляції у липні на рівні 9,8%.

Вказано, що найбільшим двигуном останнього підвищення стало збільшення витрат на продукти харчування: річна інфляція на них зараз становить 12,7%, порівняно з 9,8% у червні, головним чином через підвищення цін на такі основні продукти, як хліб, молоко, сир і яйця.

Згідно з прогнозами Банку Англії, інфляція в країні досягне свого піку 13,3% у жовтні, коли буде підвищено ціни на електроенергію для домогосподарств.

Нагадаємо, що на початку серпня для боротьби з інфляцією Банк Англії рекордно підвищив ключову процентну ставку на 0,5% до 1,75%. Це перше підвищення ключової процентної ставки у Великій Британії відразу на півпункту з 1995 року. За прогнозами експертів, у вересні ключову процентну ставку буде підвищено ще на 0,5% – до 2,25%.