ВажливеЖиття

Прості маніпуляції, які допоможуть збільшити швидкість роботи комп’ютера без навичок програмування

Як прискорити роботу свого пристрою.

Комп’ютери з часом стають повільнішими і від цього нікуди не піти. Але ви все ще можете повернути йому частину колишньої швидкості, інформує Ukr.Media.

Згодом комп’ютери можуть працювати повільніше через постійне оновлення програм і додатків, але це далеко не всі причини уповільнення роботи комп’ютера. Серед інших причин занадто велика кількість програм, що відкриваються при запуску або у фоновому режимі, або недостатньо часті перезапуски. Ось кілька способів, які допоможуть вам прискорити роботу свого пристрою.

Перевірте всі оновлення

Оновлення вашої системи може прискорити її, оскільки оновлення зазвичай містять виправлення помилок, які могли сповільнювати роботу вашого комп’ютера. Ще одна перевага оновлень — нові функції і можливості.

У Windows 10: натисніть кнопку “Пуск” > “Налаштування” > “Оновлення та безпека” > “Центр оновлення Windows” > натисніть “Перевірити наявність оновлень”.
У Windows 11 процес аналогічний: натисніть кнопку “Пуск” > “Налаштування” > “Windows Update” > “Перевірити наявність оновлень”.
Вимикайте і перезавантажуйте комп’ютер

Вимкнення комп’ютера призведе до видалення всіх тимчасових системних файлів і дозволить почати все спочатку. Дуже часто ми постійно залишаємо комп’ютер включеним, переводячи його в режим глибокого сну замість фактичного виключення. Ноутбуки зазвичай не вимикаються, коли ви просто закриваєте екран. Намагайтеся вимикати комп’ютер не рідше одного разу на тиждень, щоб прискорити його роботу.

Збільште обсяг ОЗУ

Швидкість і продуктивність комп’ютера можуть залежати від його оперативної пам’яті — вона являє собою тимчасову пам’ять, що дозволяє комп’ютеру виконувати кілька завдань одночасно. Чим більше оперативної пам’яті, тим більше процесів ваша машина може запускати одночасно.

Придбайте сумісний чіп оперативної пам’яті і оновіть його. Переконайтеся, що ваш комп’ютер вимкнений і був вимкнений протягом деякого часу, знайдіть всередині нього чіп, витягніть старий, вставте новий і акуратно втисніть його в гніздо. При необхідності зверніться за професійною допомогою і майте на увазі, що деякі ноутбуки не дозволяють встановлювати нове ОЗУ.

Видаліть тимчасові файли

Тимчасові файли або кеш створюються системою і повинні використовуватися тільки протягом певного часу, після чого вони просто накопичуються і займають місце на вашому комп’ютері. Їх видалення може прискорити роботу комп’ютера. Ось як це зробити:

Відкрийте діалогове вікно “Виконати”. Це можна зробити різними способами — найпростішим є використання комбінації клавіш: натисніть клавішу Windows, а потім клавішу R.
Введіть % temp% і натисніть enter.
Виберіть файли в папці, видаліть їх, а потім очистить кошик.
Приберіть програми з автозавантаження

Деякі додатки та програми автоматично запускаються, як тільки ви вмикаєте комп’ютер, що може займати його оперативну пам’ять і уповільнити роботу. Ось як вирішити цю проблему:

Відкрийте диспетчер завдань. Є кілька способів зробити це, але найшвидший — використовувати поєднання клавіш: натисніть Ctrl + Alt + Del.
Натисніть “Детальніше” в лівому нижньому кутку, щоб побачити всі вкладки, а потім виберіть вкладку “Автозапуск”.
Ви побачите всі програми, які запускаються автоматично.
Клацніть правою кнопкою миші програму, автоматичний запуск якої ви хочете зупинити, і натисніть “Відключити”.