ВажливеЖиття

Україна створює новий формат – Київську ініціативу

Україна, Литва, Латвія, Естонія, Польща, Румунія, Словаччина й Угорщина об’єдналися у формат Київська ініціатива задля обговорення викликів у сфері безпеки. Про це повідомив керівник Офісу президента Андрій Єрмак.

“Мета Київської ініціативи – координація наших зусиль. Передусім з питань безпеки. Ми говорили про продовження санкційного тиску, про майбутні гарантії безпеки для України”, – повідомив він.

Консультації відбуватимуться на постійній основі – раз на місяць у форматі відео. Також планується розширення кола учасників ініціативи.

“Цей формат розглядається як майданчик для обговорення спільних викликів у сфері безпеки для регіону Центральної та Східної Європи в умовах російської агресії та проти України”, – повідомили В ОП.

У зустрічі взяли участь радники глав держав і урядів семи країн.

За підсумками зустрічі Єрмак заявив, що військова “підтримка не скорочується, а навпаки, збільшується”.

“Потрібно показувати це перемогами наших Збройних сил. Ми отримали повну підтримку наших партнерів сьогодні щодо забезпечення підтримки наших Збройних сил”, – сказав він.

Також голова ОП повідомив, що до кінця серпня очікується поява першого документа – рекомендацій групи Єрмака–Расмуссена з питань гарантій безпеки України.

Раніше Єрмак повідомив, що українська влада веде переговори передусім про гарантії безпеки з такими країнами, як США, Великобританія, Франція, Німеччина, Італія, Польща, Туреччина й Австралія.